SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ

Akademik Kadro
  • Doç. Dr. Harun ÇÖLOĞLU

  • Yrd. Doç. Dr. Sedat YILANCI

  • Öğr. Gör. Gözde ÖZCAN

  • Öğr. Gör. Gülenay Çağatay IRISLI

İKBU'YU TERCİH ETMENİN BİR ÇOK NEDENİ VAR !

Altınbaş Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümünde, gelişen teknolojiye ve modern yaşam kalitesine uygun, etik ve sağlık kuralları çerçevesinde davranan, temel bilgiyi yaratıcılığa dönüştürebilme kabiliyeti olan mezunlar yetiştirme gayesi ile eğitim verilecektir.

Teorik ve uygulamalı derslerimizle temel bilgileri öğretirken, güzellik sektörüyle çözüm ortaklıklarımızla hem güncel gelişmeleri takip edeceğiz hem de mezunlarımıza henüz öğrenciyken kurumsal firmalarda gelecek imkanı sunacağız. Ders dışı uygulamalı, destekleyici eğitimler ile sektörel bilgi kazanımı da sağlanacaktır.

Atölyelerimizde gelişmiş cihaz, profesyonel ürünler ve tamamen öğrenciyi alt yapı ve donanım açısından güçlendirecek şekilde hazırlanmış ders içerikleri ile ayrıcalıklı eğitim vermeyi hedeflemekteyiz.

Bölüm mezunları, güzellik merkezleri, makyaj stüdyoları, medikal estetik klinikleri, saç tasarım merkezleri, kuaför salonları, Spa ve bakım merkezleri, kozmetik firmaları, alanları ile ilgili ürün ve cihaz firmaları, TV, sinema, tiyatro ve moda sektöründe kuaför, güzellik uzmanı, makyaj sanatçısı, ürün sorumlusu, ürün eğitim sorumlusu olarak çalışmaktadır. Özel eğitim kurumlarında eğitmen olarak da çalışma imkanları bulunmaktadır. Kurumsal tekstil firmaları katalog çekimleri için bünyelerinde kadrolu olarak güzellik uzmanı bulundurmaya başlamıştır. Aynı zamanda diplomaları ile kendi işletmelerini açma yetkileri de mevcuttur.

Bölümümüz, 4 eğitim-öğretim dönemini kapsayan bir önlisans programıdır. Öğrencilerimiz, ön lisans eğitimi sonrası “Dikey Geçiş Sınavı’’sonucuna göre Kimya bölümlerine geçiş yaparak lisans eğitimlerini tamamlayabilirler.